Trądzik różowaty, czym jest i jak go pokonać?

tradzik-rozowaty-czym-jest-i-jak-go-pokonac

W tym artykule chcielibyśmy opowiedzieć wam czym jest trądzik różowaty. Jest to schorzenie skórne, które potrafi znacznie uprzykrzyć życie chorej osobie, a powstawanie tej choroby nie jest do końca jasne.

Trądzik różowaty przyczyny

Przyczyny powstawania trądziku nie są do końca znane, jednak obecna medycyna typuje kilku winnych. Przyjmuje się że za pojawienie się tego genu odpowiada zła gospodarka hormonalna, nieprawidłowe funkcjonowanie naczyniowo-ruchowe. Niektórzy twierdzą nawet że sporą rolę odgrywają także geny oraz bardzo jasna karnacja o skórze naczynkowej.
Do potencjalnych przyczyn chorób zalicza się także różnego rodzaju zakażenia bakteryjne, choroby układu pokarmowego, zaburzenia trawienia czy zakażenie mieszków włosowych roztoczem Demodex folliculorum.

Trądzik różowaty objawy

Ten rodzaj trądziku pojawia się zazwyczaj w wieku 20-30 lat i ma postać rumienia na twarzy. Cały proces tworzenia się tego schorzenia jest bardzo rozciągnięty w czasie. Na początku pojawia się wspomniany rumień, który z czasem się utrwala, a po upływie kolejnego czasu zaczyna piec i swędzieć. Oczywiście drapanie tych zmian skórnych tylko pogłębia problem i powoduje jeszcze większe problemy. Żeby lepiej uzmysłowić sobie jak długo trwa rozwój choroby, musimy pamiętać że rozpoczyna się ona zazwyczaj w wieku 20-30 lat, a pełny rozwój kończy się od dziesięciu do dwudziestu lat później. Z uwagi na to że choroba jest tak bardzo rozciągnięta w czasie, chory oraz jego środowisko nie zauważa nawet postępujących zmian skórnych.
Zanim jednak powiemy Wam jaka maść na trądzik różowaty jest najlepsza lub jakie kosmetyki  na trądzik różowaty dają najlepszy efekt musimy, przedstawić Wam cztery postacie tej choroby.

  • Pierwsza z nich to postać postać oczna. W tej postaci pojawia się pieczenie w okolicach oczu. Obecny jest także świąd oraz kłucie oczu. Możliwe jest także pojawienie się nadwrażliwości na światło, zapalenie brzegów powiek czy zapalenie spojówek.
  • Istnieje także postać rumieniowo-teleangiektatyczna, w której rumień pojawia się na twarzy by zniknąć po około dziesięciu minutach. Tym zmianom towarzyszy również pojawienie się rozszerzonych naczynek krwionośnych (tzw. pajączki).
  • Postać guzowata charakteryzuje się stałym rumieniem i obrzękiem twarzy. Na skórze widoczne są kopulaste grudki oraz drobne guzki.
    Ostatnia znana postać, to postać grudkowo-krostkowa. Zmiany pojawiają się zazwyczaj w centralnej części twarzy w postaci krostek i grudek.

Trądzik różowaty kosmetyki

Jaki krem na trądzik różowaty wybrać? Czym się kierować? Czy warto wpisywać w Google hasło „trądzik różowaty krem” i kierować się opiniami innych ludzi? Według nas nie! Nic nie zastąpi wizyty u dermatologa, który dokładnie Cię zbada oraz przepisze najlepszą formę leczenia! Pamiętaj o tym że choroby skóry, tak samo jak wszystkie inne wymagają fachowego podejścia i kompleksowego leczenia dostosowanego do danego pacjenta. Dlatego wszystkie działania „na własną rękę” powinno się konsultować z lekarzem.

Powiązane wpisy

notatka