Skóra pod oczami – jak o nią dbać?

skora-pod-oczami-jak-o-nia-dbac

Twarz jest wizytówką człowieka, a oczy są zwierciadłem duszy. Dlatego tak ważne jest by odpowiednio dbać o skórę pod oczami. Wiotka skóra pod oczami, czerwona skóra pod oczami, czy też sucha skóra pod oczami wygląda bardzo niekorzystnie i powinniśmy niezwłocznie o nią zadbać. Jednak jak to zrobić?

Na rynku mamy pełno różnego rodzaju kosmetyków dostępnych w sklepach ze zdrową żywnością, czy w drogeriach które zajmują się sprzedażą kosmetyków które poprawią naszą skórę pod oczami. Producenci do naszych rąk oddali setki kremów, maseczek i różnych olejków, które dbają o wygląd naszej twarzy i znacząco wpływają na skórę pod oczami.

Wysuszona skóra pod oczami

Powodem takiego stanu rzeczy może być szkodliwe środowisko pracy – na przykład praca biurowa w złym oświetleniu, w której to przez osiem godzin dziennie wpatrujemy się w ekran monitora, ale może to wynikać także z naszego trybu życia. Jeżeli prowadzisz siedzący tryb życia, odżywiasz się niezdrowo i masz bardzo mało ruchu, to niestety ale będzie to widać na pierwszy rzut oka. Taki tryb życia wpływa również na słaby, mało regenerujący sen, co potem odbija się na Twojej twarzy.
Nie można też zapominać o stresie. Jeżeli aktualnie w Twoim życiu dzieją się jakieś stresowe sytuacje, masz problemy w pracy, z dzieckiem lub mężem i sytuacja ta trwa od kilku dni, czy nawet tygodniu, to niestety ale efekty tego stanu rzeczy prędzej czy później pojawią się na Twojej twarzy. W takiej sytuacji bardzo dobrze zrobi Ci relaks. Najlepiej gdyby udało Ci się na kilka dni wybrać do SPA i skorzystać z różnych zabiegów upiększających i odmładzających, ale niestety nie zawsze jest to możliwe, czasem ze względu na brak funduszy, a czasem zwyczajnie nie mamy czasu żeby wyjechać na dwa, trzy dni i odciąć się od wszystkiego. Jednak, na szczęście nie trzeba jechać do SPA żeby się chwile zrelaksować. Aromatyczna kąpiel ze świeczkami, chwila medytacji czy spacer po parku również może bardzo Cię odprężyć i obniżyć Twój aktualny poziom stresu. Jednak co zrobić jeśli wysuszona skóra pod oczami nie chce zniknąć?

Skóra pod oczami pielęgnacja

pielęgnacja skóry pod oczami jest bardzo istotna, jest ona w tym miejscu bardzo cienka i wrażliwa, dlatego powinniśmy odpowiednio o nią zadbać. Na szczęście z pomocą przychodzą nam producenci różnego rodzaju kremów, odżywek i maseczek, a także zawodowe kosmetyczki i studia urody. Jeżeli zdecydujemy się sami zadbać o naszą skórę pod oczami, to poczytajmy wcześniej opinie o różnych produktach. Nie kierujemy się tylko i wyłącznie ceną, ponieważ produkty tańsze mogą okazać się znacznie słabsze, lub nie przynieść nam żadnych efektów. W internecie na szczęście funkcjonuje wiele for i stron internetowych, na których możemy zapytać się innych kobiet o poradę lub o opinie konkretnego, wybranego przez nas produktu.

Nic nie stoi też na przeszkodzie żeby po prostu udać się do salonu piękności, w którym wykształcona profesjonalista doradzi nam odpowiednie produkty i przygotuje nam zabieg, który znacznie poprawi wygląd naszej skóry pod oczami.

Powiązane wpisy

notatka