Potliwość stóp, to często spotykany problem

potliwosc-stop-to-czesto-spotykany-problem

Czasami jest tak, że mamy jakiś problem z własnym ciałem, ale na pierwszy rzut oka go nie widać. Jednak wystarczy, że zadziałają jakieś dodatkowe czynniki i już nikt nie będzie miał wątpliwości, z czym się zmagamy.

Dlatego żadnego problemu zdrowotnego nie możemy bagatelizować, bo on i tak prędzej czy później wyjdzie na jaw, a poza tym, nawet jeśli się tak nie stanie, to i tak może się okazać, że sama świadomość, z czym mamy problem, może nas blokować, wpływać na naszą psychikę i powodować, że będziemy rezygnować z wielu zwykłych czynności, podczas których ten nasz problem mógłby się wydać.

Potliwość stóp – czy winą są buty?

Jest bardzo wielu ludzi, dla których problemem jest nadmierna potliwość stóp. Czasami jest ona spowodowana czynnikami genetycznymi, po prostu ktoś się rodzi z większym wydzielaniem się potu, niż to ma miejsce normalnie, ale dość często na taką zwiększoną potliwość stóp wpływ mają też inne zewnętrzne czynniki

Może się okazać, że ktoś nosi buty ze sztucznych materiałów, które nie przepuszczają powietrza, a co się z tym wiąże, robi się gorąco i nogi się pocą. Może się też okazać, że ktoś niepotrzebnie przez cały dzień chodzi w butach, dlatego jeśli tylko mamy taką możliwość, po przyjściu do pracy, buty powinniśmy zmieniać na laczki, albo na bardziej przewiewne obuwie, które nie będzie tak szczelnie otulało naszej nogi.

Co więcej, czasami okazuje się, że nadmierna potliwość stóp wiąże się z jakąś chorobą, a wówczas najlepiej zrobimy, jeśli udamy się do lekarza, tak aby mógł on określić, co jest źródłem naszego problemu, bo wówczas znacznie łatwiej będzie nam z nim walczyć.

Dezodorant do stóp – jak działa?

Jeżeli nasze stopy, pocą się bardziej niż powinny, to możemy być pewni, że unosi się wówczas brzydki zapach stóp. Z pewnością będziemy czuli go my, ale będą go też czuły inne osoby. Dlatego może się okazać, że nie będziemy już tak chętnie chodzili w odwiedziny, będziemy unikali zdejmowania butów, a co się z tym wiąże, będziemy się czuli coraz mniej komfortowo w towarzystwie i zaczniemy się z niego wycofywać.

Dlatego warto wiedzieć, że możemy kupić specjalny dezodorant do stóp, który będzie miał za zadanie hamować wydzielanie się tego potu, a także neutralizować jego zapach. Co więcej, razem z takim dezodorantem możemy kupić jeszcze drugi, który będzie przeznaczony do butów, a wówczas możemy mieć pewność, że takie ich połączone działanie, przyniesie naprawdę dobre skutki i już nie będziemy się czuli aż tak źle, w sytuacji, gdy gdzieś będziemy musieli ściągnąć buty.

Warto zobaczyć, jak można sobie radzić z nadmiernie pocącymi się stopami. Co może pomóc, jakie środki możemy tutaj stosować, tak aby chociaż trochę zminimalizować złe skutki takiego problemu. Jednak równocześnie powinniśmy szukać także przyczyn tego problemu, bo może się okazać, że z pomocą lekarza, uda nam się go wyeliminować, a wówczas na spokojnie będziemy mogli powrócić do zwykłego funkcjonowania i już nie będziemy musieli się obawiać tego, że gdzieś trzeba będzie zdjąć buty.

 

 

Powiązane wpisy

notatka