Cera naczynkowa od A do Z

problemy-skorne-cera-naczynkowa-od-a-do-z

Bardzo dużo uwagi przykładamy obecnie do tego jak wyglądamy, a każda skaza na naszym wyglądzie powoduje, że przestajemy się dobrze czuć we własnej skórze. To wszystko właśnie przekłada się na to, że coraz bardziej jesteśmy świadomi tego, jaką mamy cerę, jakie są jej mocne i słabe strony, a także w jaki sposób powinniśmy ją pielęgnować. Oczywiście to dobrze, bo w ten sposób dbamy także o nasze zdrowie, a to przecież w dłuższej perspektywie może nam wyjść tylko na dobre.

Cera naczynkowa wymaga odpowiedniego traktowania

Wchodzimy z zimnego dworu do ciepłego pomieszczenia i momentalnie na naszych policzkach pojawiają się dwa, duże rumieńce, których nie jest w stanie zakryć nawet starannie nałożony makijaż. Denerwujemy się i znowu nasza twarz ozdobiona jest pięknymi rumieńcami, które powodują, że jeszcze bardziej się stresujemy. Albo na naszej niby idealnie prezentującej się twarzy, wyraźnie widać siateczkę małych żyłek. Jeśli dotyczą nas właśnie te wydarzenia, to możemy być pewni, że nasza cera, to cera naczynkowa. Nie lubi ona nagłych zmian temperatur, ani stresu, dodatkowo nie lubi też nagłych zmian tętna, bo prawda jest taka, że cera naczynkowa jest bardzo delikatna i trzeba o nią odpowiednio dbać. Jeżeli już mamy całkowitą pewność, że w naszym przypadku jest to skóra naczynkowa, bo wszystko na to wskazuje, to musimy wiedzieć, że są dla nas przygotowane odpowiednie kremy, które tą naszą skórę będą wzmacniały i będą sprawiały, że będzie się ona lepiej prezentowała. Dodatkowo jeśli naszym znakiem rozpoznawczym będzie cera naczynkowa domowe sposoby możemy próbować na nią poznać, takie jak unikanie stresu, ostrych przypraw, nagłych zmian temperatury, jednak warto także sięgać po specjalne specyfiki, które mają na nią działać zarówno od środka, jak i od zewnątrz, tak abyśmy mieli pewność, że robimy wszystko, aby ta nasza cera jak najlepiej się prezentowała.

Cera naczynkowa – pielęgnacja

Jeżeli nie mamy pewności co do tego, jak wygląda cera naczynkowa i czy faktycznie ją posiadamy, to zawsze możemy na ten temat poczytać w Internecie. Jeśli zależy nam na opinii specjalisty, to możemy udać się do dermatologa, albo kosmetyczki. Nie tylko wówczas uzyskamy potwierdzenie, albo zaprzeczenie naszym podejrzeniom, ale także dostaniemy odpowiednią radę, jak dbać o taką cerę, jeśli tylko okaże się, że nasze podejrzenia były słuszne. Im szybciej zaczniemy o nią dbać we właściwy sposób, tym dłużej później zachowa młody wygląd.
Dlatego też tak bardzo ważne jest to, aby jak najwięcej wiedzieć na temat swojej cery, tego w jaki sposób należy o nią dbać, co należy robić, a czego kategorycznie należy unikać. Często jest też tak, że pogarszamy stan swojej skóry zupełnie nieświadomie, bo wydaje nam się, że mamy cerę suchą i takich kosmetyków używamy, a tak naprawdę mamy cerę przetłuszczającą się. Dlatego jeśli nie mamy pewności, co do tego, jaka ta nasza cera faktycznie jest, to powinniśmy popytać specjalistów, aby oni nam pomogli to ustalić i żeby podzielili się swoją fachową wiedzą, odnośnie tego, jak o taką cerę należy dbać.

notatka